AnaSayfaya Dön

BAŞKAN`DAN 19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN`DAN 19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

      Dört bir tarafı emperyalist güçlerce işgal altında bulunan Anadolu topraklarında kurtuluş ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı bu özel günün 100. yıldönümünü kutluyor olmanın coşkusunu, gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

      Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs, milletimizin esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün liderliğinde attığı büyük adımın adıdır.19 Mayıs, yok edilmek istenen bir milletin var olma yolundaki güneşi olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Atatürk’ün ‘Ben 19 Mayısta doğdum’ sözleri bu günün önemini en güzel şekilde ifade etmektedir. Türk Milletinin işgalci güçlere karşı verdiği eşi görülmemiş mücadelenin başlangıcı olan bu tarihi gün, genç kuşaklara çok iyi anlatılmalıdır. Millet olarak, birlik olarak kalabilmenin teminatı; işgalci güçlere karşı verilmiş o büyük savaşı anlamaktır, anlatmaktır.

 

      100 yıldır yanan bu ateşi daha da anlamlı kılan bir diğer unsurda, Gazi Mustafa Kemal’in bugünü gençliğe bayram olarak armağan ederek ölümsüzleştirmesidir. Cumhuriyetin geleceğini gençlerde gören Atatürk, ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz’ diyerek gençlere duyduğu güven ve sevginin ne kadar büyük olduğu göstermiş ve Cumhuriyeti onlara emanet etmiştir.

 

     Yüz yıl once yenilmedik, bin yıl geçse de yenilmeyeceğiz.Atamızın izinde her yaştan tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu toraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.

 

                                                                                                                                  E.Salih DİNÇER

                                                                                                                               Çine Belediye Başkanı

Çine Belediyesi
Ekleyen : Çine Belediyesi 17.05.2019 Haber Tagları

Facebook Sayfamızı Beğenin

ALO 150 BAŞBAKANLIK

SİNEMADA NELER VAR