AnaSayfaya Dön

BAŞKAN`DAN ETİK GÜNÜ VE HAFTASI MESAJI

BAŞKAN`DAN ETİK GÜNÜ VE HAFTASI MESAJI

 Çağdaş ve demokratik ülkelerin bütününde, sınırları uluslararası standartlarla belirlenmiş etik ilkelere uygun bir kamu yönetimi anlayışı kaçınılmazdır. Sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmelerle değişen kamu yönetimi anlayışının bugün en önemli ve değerli kavramı etik kavramıdır. Bu bağlamda, "Etik Günü" olarak kutladığımız 25 Mayıs`ı, etik değerlerin, başta kamu kültüründe olmak üzere, her alanda geçerli olmasını temenni ediyorum.

Kamu görevlilerinin sorumluluklarını yerine getirirken yasalarla sınırlandırılmış ve yasalara bağlı olarak tanımlanmış yetkilerinin  yanı sıra, saydamlık, tarafsızlık, dürüstlük, hesap verebilirlik, kamu yararını gözetme gibi etik davranış ilkelerine uymaları gerekmektedir.Eğer bugün küreselleşen dünyamızda yolsuzluklar, hırsızlıklar, hak yemeler varsa bunun temeli etik değerlere olan uzaklıktan gelmektedir.

Etik Haftasının kurumsal etik kültürümüzün ve etik yönetim anlayışımızın hayata geçirilmesinde önemli katkıları olacağı inancıyla, tüm mesai arkadaşlarımın "25 Mayıs Etik Günü"nü ve Etik Haftası`nı kutluyor, başarılı ve etik kültürüne uygun çalışmaların devamını diliyorum.

 

         Saygılarımla.

 

 

                                                                               E.Salih DİNÇER

                                                                           Çine Belediye Başkanı

Çine Belediyesi
Ekleyen : Çine Belediyesi 24.05.2019 Haber Tagları

Facebook Sayfamızı Beğenin

ALO 150 BAŞBAKANLIK

SİNEMADA NELER VAR