AnaSayfaya Dön

BAŞKAN`DAN 5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN`DAN 5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

 Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelede erkeklerle omuz omuza savaşmış, yaşamın her alanında da bizlere destek ve fedakarlıkları tartışılmayacak olan kadınlarımıza 5 Aralık 1934’de seçimlere katılma, milletvekili seçme ve seçilme hakkına kavuşturmuştur.

 

Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesi sadece kadınlarımızn geleceği için değil, Cumhuriyetimiz için tarihte önemli bir dönüm noktası olmuştur. Türk kadını dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları çok daha önce elde etmiş, bu doğrultuda modern ve çağdaş bir Türkiye için tüm fedakarlıkları yerine getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir.Kadınlarımız bir yandan ülke ve yerel siyasetinin, bir yandan ekonomi ve eğitimin, bir yandan da sosyal yaşamın en önemli parçalarından biri olmuştur.

 

Bugün vesilesi ile Cumhuriyet Halk Partisinin tek kadın büyükşehir belediye başkanı olan Sayın Özlem Çerçioğlu ile, bir Aydınlı olarak ayrı gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, kadınların hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

 

E.Salih DİNÇER 

Çine Belediye Başkanı

Çine Belediyesi
Ekleyen : Arife Yasak 05.12.2019 Haber Tagları

Facebook Sayfamızı Beğenin

ALO 150 BAŞBAKANLIK

SİNEMADA NELER VAR