AnaSayfaya Dön

Çine Belediye Başkanı Belediyenin Zeytinyağı Sıkım Fabrikasını Ziyaret Etti

Çine Belediye Başkanı Belediyenin Zeytinyağı Sıkım Fabrikasını Ziyaret Etti

Çine Belediye Başkanı Enver Salih DİNÇER Belediye Zeytinyağı Sıkım Fabrikasını ziyaret ederek hem fabrikanın çalışmasını denetledi hem de zeytinlerini sıktırmaya getiren vatandaş ve çiftçiler ile sohbet etti.

      Amaçlarının kar olmadığını söyleyen Başkan DİNÇER; kilogramı 0,17 Kuruş+KDV’ye sıkım yapıyoruz, ayrıca taşımadan da ücret almıyoruz.Şu an fabrikamız tam kapasite ile çalışmakta, büyük bir yoğunluk yaşıyoruz.Bir çok vatandaşımız burada sıktırdıkları yağlarını bize satıyorlar, çünkü biz piyasanın üzerinde alıyoruz, araya aracı koymuyoruz, böylece üreticimiz daha fazla kazanıyor.Çineli zeytin üreticilerimiz bizim fabrikamızın organik soğuk sıkım olmasından dolayı sıkımlarda yağ kayıplarının olacağını düşünüyordu.Haliyle kendilerine de hak veriyorum.Çünkü gerçekten bizim bölgemizdeki ürünlerin toplanması ve işlenmesi zahmetli, sürekli sıkımlarını fabrikamızda yaptıran üreticilerimizin kayıtlarını inceliyorum ve bazen de sıkım esnasında yerinde görüyorum; bu yıl en yüksek randımanımız 6,50 g. zeytinde  1 kg yağ, en düşük 3,20 kg zeytinde 1 kg. yağ, ortalama 4 ile 4,8 kg arasında geçiyor.Başta da söylediğim gibi amacımız çok para kazanmak değil, üreticimizin ekonomisine birazcıkta olsun katkıda bulunmaktır, dedi.

 

     Fabrikaya zeytin sıkımı için gelen vatandaş ve çiftçiler Başkan DİNÇER’le muhabbet ederek; Belediyenin fabrikasından çok memnun olduklarını, yağlarını hem ucuza hem de kaliteli sıktırdıkları için yüzlerinin güldüğünü söyleyerek memnuniyetlerini Başkan Dinçer’e aktarırken en çok da organik desteklerin kaldırılmasından dolayı sıkıntılarını aktardı.

Çine Belediyesi
Ekleyen : Arife Yasak 21.12.2019 Haber Tagları

Facebook Sayfamızı Beğenin

ALO 150 BAŞBAKANLIK

SİNEMADA NELER VAR