AnaSayfaya Dön

Başkan`dan 19 Eylül Gaziler Haftası Mesajı

Başkan`dan 19 Eylül Gaziler Haftası Mesajı

 Ülkemiz toprakları için terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize isimlerini altın harflerle yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan, kahraman şehit ve gazilerimizin 19 Eylül Şehit ve Gaziler Gününü gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

 

Şehitlik ve gazilik, şereflerin en yücesi, onurların en büyüğü, rütbelerin en üstünüdür.Şehit ve gazilerimiz en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadele etmişler ve bizlerinde her zaman onur kaynağı olmuşlardır. Bu sebeple bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, bizlere şehit ve gazilerimizin gösterdiği kahramanlıklar ile miras kalmıştır. Bizler de şehit ve gazilerimizi her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız.

Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı, milleti ve bayrağı için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                         E.Salih DİNÇER

                                                                      Çine Belediye Başkanı

Çine Belediyesi
Ekleyen : Çine Belediyesi 21.09.2020 Haber Tagları

ALO 150 BAŞBAKANLIK

SİNEMADA NELER VAR