BAŞKAN DİNÇER AFETZEDELER İÇİN ÖRNEK BİR ADIM ATTI 13 Şubat 2023, 17:18
Depremlerin yaşandığı ilk andan itibaren yaptığı yardım çalışmalarıyla dikkat çeken Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, ilçeye gelen depremzedeler için de örnek bir adım attı. Başkan Dinçer, depremin en ağır yaşandığı illerden Hatay’daki felaketten kurtularak Çine’ye gelen depremzede bir aileyi makamında ağırlayarak kendilerine istihdam sözü de verdi.
Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer bir yandan deprem bölgesine yardımlarını sürdürürken, diğer yandan da Çine’ye gelen afetzedeler için her türlü desteği sağlıyor. Depremzedeler için ilk günden bu yana seferber olan Çine Belediyesi, deprem bölgelerinden ilçeye gelen vatandaşların normal hayata kısa zamanda adapte olabilmeleri için de yardımlarına devam ediyor.
BAŞKAN DİNÇER’DEN İSTİHDAM SÖZÜ
Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, depremin en ağır yaşandığı illerden Hatay’da evlerini kaybedip, Çine’ye yakınlarının yanına ulaşan bir aileyi belediyede ağırladı. Hatay’da depremden kurtulan Öğretmen Songül Şermet ile kızı Veteriner Hekim Buse Toprak’ı makamında ağırlayan Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, afet bölgelerinden gelen kişiler için yalnızca sosyal yardımların yeterli olmayacağını ifade ederek, Buse Toprak’a belediyede istihdam ve en kısa sürede yerleşebilecekleri bir ev bulma sözü verdi.
“DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERLERİ VAR”
“Çine’mize gelen afetzede kardeşlerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için çalışacağız” diyen Başkan Dinçer, ilçede birlik olup yardımda bulunan tüm Çine halkına teşekkür ederek şöyle konuştu:
“Çine Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Gerek giyim, gıda gibi sosyal yardımlarla gerekse deprem bölgelerinden ilçemize gelen kardeşlerimize sağladığımız destekle Çine’den tüm ülkemize örnek olacağız. Depremzede kardeşlerimizin başımızın üstünde yerleri var. İlçemize ulaşan depremzede kardeşlerimizin sosyal yardımlara ihtiyacı olduğu kadar hayatlarını devam ettirecek işe ve barınmaya da ihtiyaçları var. Bu bilinçle, imkanlarımız doğrultusunda kendilerine yardımcı olmaya çalışacağız. İnşallah, yardımsever halkımızın da desteğiyle yaralarımızı birlikte saracağız.”
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00