CAN DOSTLARA ÇİNE BELEDİYESİ ŞEFKATİ 26 Mayıs 2023, 17:18
![](tema/genel/uploads/haberler/veteriner.jpg)
Çine Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi, sokak hayvanlarıyla ilgili ihbarları değerlendirerek, can dostların yanında olmaya devam ediyor. Hayvan sever vatandaşlardan gelen ihbar ve talepleri anında değerlendiren ekipler, can dostların muayene ve tedavilerini titizlikle yapıyor. Son olarak hayvan sever bir vatandaştan gelen ihbarı değerlendiren ekipler, merkeze getirilen sahipsiz bir köpeği tüm tedavi ve bakımlarını yaptıktan sonra sahiplendirdi.
Gelen ihbarları vakit kaybetmeden değerlendirdiklerini belirten Çine Belediyesi Veteriner Hekimleri, “Acil müdahale gerekmiyorsa birimimize gelen hayvan dostlarımızın ilk olarak ultrasonla gebelik muayenesini gerçekleştiriyoruz. Gebelik yoksa eğer kısırlaştırmak için ameliyata alıyoruz. Kısırlaştırma işlemi sonrasında aşı uygulamaları, parazitsel mücadele ve çiplendirme işlemlerinin ardından gerekli medikal uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Sonrasında da sahiplendirerek yeni bir yuvaya kavuşmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.
Sokak hayvanlarının hayvan severler ve Çine Belediyesi sayesinde sahipsiz olmadığını belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Veterinerlik İşleri Birimi’miz sokak hayvanlarımız gerekli tüm çalışmaları yürütüyor. Biz de attığımız adımlar ve gerçekleştireceğimiz projelerle can dostlarımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00