ÇİNE BELEDİYESİ AFETZEDELERE ‘UMUT’ OLUYOR 13 Mart 2023, 09:31
![](tema/genel/uploads/haberler/WhatsApp-Image-2023-03-13-at-09.27.42-1.jpeg)
Çine Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Çine’ye gelen afetzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve toplanan yardımları ulaştırmak için Umut Mağazası’nı açtı. Afetzedelerin umudu olan mağazadan bugüne dek 330 depremzede faydalandı.
Kahramanmaraş merkezde meydana gelen 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından birçok çalışma gerçekleştiren Çine Belediyesi, ilçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve yardımları organize etmek amacıyla kendi bünyesinde Umut Mağazası’nı açtı. Çine Belediyesi Fen İşleri Hizmet Binası’nda faaliyete geçirilen Umut Mağazası’nda kadın ve erkek kıyafetleri, ayakkabı gibi ürünlerin yanı sıra temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Depremzede vatandaşlar Umut Mağazası’ndan kıyafet, ayakkabı ve diğer ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabiliyor. Açıldığı 20 Şubat’tan bu yana 330 depremzedenin ihtiyaçlarını karşılayan Umut Mağazası, yardımları ulaştırmayı sürdürüyor. Bugüne kadar Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Diyarbakır’dan gelen 66 ailenin ihtiyaçlarının karşılandığı mağazada depremzedelere 92 yorgan, 89 battaniye, 4 bebek yorganı, 6 bebek battaniyesi, 9 ısıtıcı, 12 halı, 30 yastık, 25 erzak kolisi, hijyen malzemelerinin yanı sıra ayakkabı ve kıyafet yardımları ulaştırıldı.
“DEPREMZEDELERİMİZ İHTİYAÇLARINI DİLEDİKLERİ GİBİ KARŞILAYABİLİRLER”
Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer de, Umut Mağazası’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Depremzedelerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalıştıklarını belirten Başkan Dinçer, “Şehrimizde birçok depremzedemizi misafir ediyoruz. Halkımızdan gelen yardımları onlara ulaştırmak için mağazamızı açtık. Yurtlarda veya evlerde kalan vatandaşlarımız buradan ihtiyaçlarını diledikleri gibi karşılayabilirler. Bizlere destek veren ve her koşulda yanımızda olan Çine halkına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YARDIMLAR ALINMAYA DEVAM EDİYOR
Deprem felaketinin ilk gününden bu yana yaraları sarmak için çalışan Çine Belediyesi ekipleri, Çine halkının yardımlarını afetzedelere ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü Hizmet Binası’nda açılan Umut Mağazası’nda görev yapan ekipler, gelen yardımları da kabul ediyor. Afet bölgesinden Çine’ye gelen depremzede misafirlerinin ihtiyaç listesinde ise şu ürünler yer alıyor; bulaşık deterjanı, bulaşık süngeri, diş fırçası, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, havlu peçete, tıraş köpüğü, jilet, diş macunu, eşofman, havlu, pijama takımı, nevresim, spor ayakkabı, iç çamaşırı, makarna, un, pirinç, tuz, bulgur, çay, şeker, paketli gıdalar, bisküvi, kek, reçel, çikolata, süt, meyve suyu, nohut vb. gıda maddeleri.
Afetzedelere yardım elini uzatmak isteyen Çineli vatandaşlar yardımlarını Fen İşleri Müdürlüğü Hizmet Binası’na bırakabilirler ya da 0256 711 38 38 numaralı telefondan ekiplerimize ulaşabilirler.
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00