ÇİNE BELEDİYESİ’NDEN İSTİHDAM ATAĞI 07 Kasım 2023, 19:49
![](tema/genel/uploads/haberler/13bc56b9-d94b-4e15-a9be-78e937dfbd14.jpeg)
Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, daha fazla kadının iş hayatına katılımına destek olmak için projelerine devam ediyor.
Çine Belediyesi, kadın istihdamına verdiği önemi bir adım daha ileriye taşıyor. Belediye, Başkan Enver Salih Dinçer öncülüğünde kadın istihdamını artırmak amacıyla, 19-30 yaş arası kadınlara ücretsiz İstihdam Destekli İş Makinesi ve Tarım Aletleri Operatörlüğü Kursları düzenlemeye hazırlanıyor.
Çine Belediyesi’nin, Belgesem Operatör Yetiştirme Kursu iş birliğinde gerçekleştireceği kurslara başvuran; 19-30 yaş aralığının dışında kalan kadınlara ve erkeklere yönelik kursların ücretlerinde ise yüzde 50 destek sağlanacak. Kurs programı sonunda başarılı olan katılımcılar, operatör belgesi alarak belediye ve fabrikalarda istihdam edilme imkânı bulabilecek.
Özellikle kadınların meslek sahibi olmalarına ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına olanak tanıyan kurslara başvuru için aranan şartlar ise; son bir yıldır Çine'de ikamet ediyor olmak ve okuryazar olmak.
Çine Belediyesi öncülüğünde ilçede istihdam seferberliğini başlatacak çalışma için de ilk adım atıldı. Konuyla ilgili olarak Çine Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda gündemin dördüncüsü maddesi olan ‘İlçemiz ekonomisi ve istihdamına katkıda bulunmak amacıyla iş ve tarım makineleri operatörü yetiştirmek için kurs açılması konusunun görüşülmesi’ oy çokluğuyla kabul edildi.
“AMACIMIZ KADIN VATANDAŞLARIMIZA İŞ İMKANI SAĞLAMAK”
Daha önce de, cinsiyet eşitsizliği ile mücadele etmek ve kadınların çalışma hayatına daha fazla katılımını desteklemek amacıyla belediyede kadın şoförleri istihdam eden Başkan Dinçer, konuyla ilgili belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Fabrikalarda ve şantiyelerde Amacımız, kadın vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak. Şartları yerine getiren kadınların kurs ücretlerini belediyemiz tarafından karşılayacağız. Belirtilen şartların dışında kalan vatandaşlarımıza da belediyemiz aracılığıyla başvuranlara kurs ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılmasını sağlayacağız. Kurs sonunda başarılı olan kadın arkadaşlarımız arasından ihtiyaçlarımız doğrultusunda belediyemizde yada ilçemizde faaliyet gösteren firmalarımızda istihdam edilmeleri için çalışmalar yürüteceğiz. Elimizden geldiği kadar kadınların çalışma hayatında yer almasını için çalışacağız.”
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00