ESKİ BALIKÇI VE PEYNİRCİ HALİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI 20 Ocak 2023, 17:22
![](tema/genel/uploads/haberler/2.jpeg)
Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in projesiyle, Çine’ye yepyeni ve daha sağlıklı bir pazar alanı kazandırılması için çalışmalar başladı.
Eski Balıkçı ve Peynirci Hali’ne yeniden hayat verecek olan projenin yapımında Çine Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, söz konusu alanda zemin hazırlama çalışmalarına başladı. Çalışmaların ardından bin 325 metrekare alan üzerine kurulacak Çinelilerin yepyeni ve modern alışveriş noktası, hızla tamamlanarak hizmete sunulacak. Üzeri kapalı yanları açık olacak şekilde inşa edilecek olan pazar alanı vatandaşlara rahat alışveriş imkânı sağlayacak. Pazar yeri tamamlandıktan sonra eskiden olduğu gibi yine perşembe günleri hizmet verecek.
6 GÜN OTOPARK, 1 GÜN PAZAR YERİ
Pazaryeri tamamlandığında perşembe günleri haricinde otopark olarak hizmet vererek şehir merkezinin araç yükünü hafifletecek. Proje tamamlandığında eskisi gibi şehrin cazibe merkezi olacağını belirten Başkan Enver Salih Dinçer, “Peynir halimiz perşembe günleri sabahın erken saatlerinde Çine halkımızın yanı sıra civar il ve ilçelerden gelen vatandaşlarımız tarafından kullanıyor. Kırsal mahallerimizdeki üreticilerimiz, günlük yaptıkları kesik, köy peyniri, çökelek, yoğurt, taze kaymaklarının yanı sıra kendi ürettikleri meyve ve sebzeleri de burada satıyor. Halimizde pazar telaşı halkımızın sabah güneş doğmadan pazara giderek, en taze ürünü satın alma yarışı içinde insanların birbirini selamlamasıyla başlıyor. Projemizi üretirken pazarımızın bu nostaljik yanını da göz önünde bulundurduk. Projemiz tamamlandığında pazar yerimiz modern haliyle eski günlerine kavuşacak” ifadelerini kullandı.
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00