İLK DERS BAŞKAN DİNÇER’LE BAŞLADI 28 Mart 2023, 15:14
Çine Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla başlattığı ücretsiz sınava hazırlık kursları öğrencilerin yoğun katılımıyla başladı. Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, ilk derse katılarak öğrencilere başarılar diledi.
Çine’de bir ilki gerçekleştirerek, ilçedeki çocukların öğrencilerin ve gençlerin ders çalışıp kitap okuyabileceği Eğitim Atölyesi’ni hayata geçiren Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in projesiyle açılan ücretsiz sınava hazırlık kursları dün gerçekleştirilen ilk dersle başladı. Öncelikli olarak deprem bölgesinden gelen, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere okul dışında sınavlara hazırlanmasına yönelik eğitim desteği sağlayacak ücretsiz kursun ilk dersine Başkan Dinçer de katıldı. Çine Vergi Dairesi karşısında bulunan Çine Belediyesi Ek Hizmet Binası Birinci katında ücretsiz olarak verilen kurslara 8. Sınıf, lise son ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler katılabiliyor. Kursta ilk olarak öğrencilere Türkçe-Edebiyat ve Matematik branşlarında alanında uzman öğretmenler tarafından eğitimler veriliyor.
“ÇİNELİ ÖĞREBCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”
Çine’de eğitimin kalitesini artırmak için gereken adımları atacaklarını belirten Başkan Dinçer, “İmkânlarımız doğrultusunda gençlerimiz geleceği için de gerekli çalışmaları yürütüyoruz. İlk dersimizin yoğun katılımla başlaması bizleri de umutlandırdı. Öğrencilerimizin sayısının giderek artacağını düşünüyorum. Ücretsiz kursumuza Çineli öğrencilerimizi bekliyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılı bir dönem geçirmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.
Her alanda eğitime desteklerinin süreceğini belirten Başkan Dinçer, daha sonra öğrencilere eğitim seti de hediye etti.
BAŞVURU VE KAYITLAR DEVAM EDİYOR
İlk derslerin gerçekleştirildiği kurslara başvuru ve kayıtlar ise devam ediyor. Kursa başvurmak isteyen öğrenciler, 0505 124 76 02 veya belediye danışma birimimizden daha ayrıntılı bilgi alarak ücretsiz kayıt yaptırabilecekler. Dersler, hafta boyunca saat 20.30’da Vergi Dairesi karşısındaki Çine Belediyesi Ek Hizmet Binası 1. Katı’nda gerçekleştirilecek.
DIĞER HABERLER
-
BAŞKAN KIVRAK: ÇİNE’MİZİN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR
09 Ağustos 2024, 12:26 -
ÇİNE’DE UZUN SÜREDİR ERTELENEN DEVE GÜREŞİ 16 ŞUBAT’TA YAPILACAK
08 Temmuz 2024, 12:10 -
BAŞKAN MEHMET KIVRAK, PROJE ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 10:22 -
BAŞKAN KIVRAK, AKÇAOVA MAHALLEMİZDE ÇÖMLEKÇİLİĞİN GELİŞİMİ İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ
10 Temmuz 2024, 11:20 -
FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİYLE ŞEHRİNİN EN GÜZEL FOTOĞRAFLARINI ÇİNE HALKI KENDİSİ ÇEKECEK
11 Temmuz 2024, 12:00 -
Başkan KIVRAK'tan Kurban Bayramı Mesajı
15 Haziran 2024, 15:59 -
04.06.2024 Tarihli Belediye Meclisi Gündemi
31 Mayıs 2024, 17:01 -
GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜZEL YARINLAR İNŞA EDECEĞİZ
23 Mayıs 2024, 17:00 -
BAŞKAN KIVRAK DAHA MODERN VE ÇAĞDAŞ BİR İÇİN SÜREKLİ SAHADA
23 Mayıs 2024, 17:00 -
ÇİNE BELEDİYESİ ENERJİ ALANINDA KENDİ PROJELERİNİ GELİŞTİRECEK
22 Mayıs 2024, 17:00